V Janově narazila loď do 50metrové věže, záchranáři počítají mrtvé

9. května 2013 v 18:13 |  Zahraničí
Nejméně sedm obětí si vyžádala havárie nákladní lodi v přístavu v italském Janově. Čtyři lidé utrpěli zranění, tři jsou nezvěstní, jeden z dříve pohřešovaných byl nalezen živý.

Loď narazila při chybném manévru kapitána do řídicí věže přesahující výšku 50 metrů. Lidé, kteří se na palubě zrovna chystali vystupovat, spadli většinou do vody.
Nákladní loď, která měla namířeno na jih Itálie, narazila při výjezdu z přístavu do více než padesátimetrové řídicí věže. Ta se poté zřítila do moře, z moderní řídicí centrály zůstaly jen vnější schody.
Tři mrtvé našli záchranáři už v noci na dnešek, po několikahodinovém prohledávání trosek objevili další tři oběti ve výtahu, zatím poslední mrtvé tělo našli pod vodou dnes dopoledne.
Kontejnerová loď Jolly Nero patří společnosti Ignazio Messina and Co. Na délku měří 239 metrů a 30 metrů do šířky. Do 54 metrů vysoké betonové řídicí věže s proskleným velínem, která přijme sedm tisíc plavidel ročně, narazila loď v úterý před půlnocí. Moře bylo v té době klidné.
Další články:
Mrtvé moře vysychalo již v minulosti. Podle výsledků nejnovějších výzkumů geologů, vyplívá z rozboru sedimentů odebraných ze dna Mrtvého moře, že moře před 120 000 let téměř vyschlo.
Fyzikové vyrobili hodiny ze dvou atomů za využití objevů kvantové fyziky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama