Tužka, která po dopsání rozkvete

11. května 2013 v 20:18 |  Technika
Běžná tužka, která dopíše a není ji už možno více ořezat, končí obvykle v odpadkovém koši.

Avšak ne tak tužka, která byla svými tvůrci nazvána Sprout, a kterou čeká po dopsání ještě dlouhý život - a to doslova :-). Avšak života si nebude užívat jako psací náčiní, nýbrž jako živá rostlina.
Génius, jehož autorský rukopis tato tužka nese, je americký student designu a robotiky Mario Bollini.
Tužka-rostlina je vyrobena z cedrového dřeva a jádro má ze směsi grafitu a hlíny. Na vrchní straně je umístěna vodou rozpustná kapsle, ve které na svoji příležitost čekají semínka. Po dopsání až na konec se tedy zbytek tužky nevyhazuje, nýbrž otočí špičkou vzhůru a konec se semínky zapíchne do hlíny. Pak už následuje péče jako u každé květiny, která zahrnuje zalévání, dostatek slunečního svitu a semínka vyklíčí a vyrostou z nich zajímavé bylinky, které dokáží oživit byt či kancelář.
Tužka je kancelářská pomůcka, která se vyrábí na stále stejném principu od sedmnáctého století. Ročně se na celém světě vyrobí 15 miliard tužek.
Další články:
Med neslouží však zdaleka jen jako sladidlo.
Cheaty slouží při hraní her.
Malý dravec Ford Fiesta ST začal brázdit i české cesty.
Počátkem května slaví Japonsko Den ústavy. Jde o jeden z řetězce svátků nazývaného Zlatý týden, které běžný Japonec zpravidla využije k tomu, aby na týden či dva zapomenul na práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama