Thorovo kladivo

14. května 2013 v 11:14 |  Kultura
Thorovo kladivo Mjölnir je válečné kladivo severského boha Thóra. Severské ságy popisují tento artefakt jako kladivo s krátkou rukojetí, které Thor hází svými železnými rukavicemi a které se po každém hodu vrátí zpět do jeho rukou.

Thorovo kladivo je používáno jako pohanský protipól křesťanského symbolu kříže. Podobně jako kříž se ve stylizované podobě nosí na krku. Svému nositeli pak slouží jako mocný vikingský amulet, který ho chrání před účinky zlých vlivů a podporuje jeho sílu vůle.
Originální Thorovo kladivo se vyznačuje několika pozoruhodnými vlastnostmi - je nerozbitné, velice těžké, takže k jeho používání jsou potřeba speciální rukavice a opasek síly, který sílu zmnohonásobuje, avšak i přes svou značnou váhu se umí v případě potřeby zmenšit, takže si jej Thor může schovat za halenu.
Když je vrženo, létá Thorovo kladivo po obloze ve formě blesku, proto je Thor nazýván bohem hromů. Síle, kterou Thorovo kladivo narazí do cíle, téměř nic nedokáže odolat.
Přívěsky Thorovo kladivo slouží svému nositeli jako ochrana proti všemu zlému.
další články:
Talismany a amulety, mezi kteé patří i Thorovo kladivo, přinášejí svým nositelům štěstí, hojnost, lásku, zdraví, úspěch, magické schopnosti nebo je střeží před neštěstím od nepaměti.
Venušina sopka se nachází jihovýchodně od obce Mezina.
Fyzikové vyrobili hodiny ze dvou atomů s použitím poznatků kvantové mechaniky.
Vikingům ukazoval cestu "sluneční kámen". Daleké námořní plavby Vikingů na Island, do Grónska a na Labrador vzbuzují dodnes obdiv.
Amnestie naruby - na násilné a majetkové trestné činy se vztahuje, politických soudních procesů se netýká 2013 a Lucie Šlégrová, která také nosí Thorovo kladivo, čelí soudnímu procesu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama