Polští nacionalisté soutěží o to, kdo spálí víc vlajek EU

23. května 2013 v 10:36 |  Společnost
Polští nacionalisté objevili nový způsob, jak projevit svoji nespokojenost s Evropskou unií. Po celém Polsku strhávají a pálí vlajky Evropské unie.

Přestože v Polsku je pálení státních vlajek zakázáno a hrozí za to vysoká pokuta, nebo až rok vězení, v případě vlajky EU je policie bezmocná. Unie totiž není podle policie stát.
Mezi mladými polskými nacionalisty z hnutí Všepolská mládež se šíří nová móda. Soutěží o to, kdo strhne a spálí největší počet vlajek Evropské unie, které jsou vyvěšeny na státních a veřejných budovách společně s národní polskou vlajkou.
V Polsku, kde je kult polské zástavy velmi důležitý, je pálení vlajky státu trestným činem, které může vynést vysokou pokutu a až roční trest vězení. Paradoxně ale za pálení vlajky Evropské unie mladým polským nacionalistům téměř nic nehrozí. Evropská unie není stát, pouze mezinárodní organizace. Jedná se proto pouze o porušení mravů postižitelné pouze jako přestupek.
V České republice, kde je zákonodárství v tomto směru výrazně mírnější, hrozí za pálení české státní vlajky trest až tři tisíce korun.
Další články:
Státní vlajky států světa potkáváme především na zahraničních cestách velmi často.
Cheaty pomáhají při hraní těžkých her.
Stovky radnic vyvěsily místo vlajky hrábě, aby úředníci nehrabali pod sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama