Med

2. května 2013 v 15:50 |  Jídlo a potraviny
Med a jeho účinky jsou lidem známy již dlouhou řadu let. Neslouží však zdaleka jen jako sladidlo, ale dokáže pomoci při mnoha zdravotních potížích.

Včelí med je nejlepším přírodním sladidlem a lékem, který planeta Země lidem poskytuje. Vůně, kterou se med ohlašuje svému okolí, je okouzlující a chuť jedinečná. Dá se říci, že co med, to originál. Med také dokáže obohati chuť nápojů, mezi které patří například čaj nebo káva.
Mnoho lidí se dívá na med, který představuje hlavní produkt včel jako na pouhou příjemnou sladkost, avšak včelí med obsahuje převážně monosacharidy, glukózu - cukr hroznový a fruktózu - cukr ovocný, v různém množství a poměru podle zdrojů včelí pastvy. Těchto jednoduchých cukrů organizmus člověka téměř bezpracně a bez enzymatické zátěže využívá.
Med také příznivě působí na lidské zdraví, ale je také využíván jako prevence proti nemocem. Řada lidí tohle ví a zdravé účinky medu využívá. Ne nadarmo lidové přísloví praví: "sklenice medu - půl lékárny domu".
Med požíval od samého počátku mytické úcty, neboť byl obestřen řadou tajemství.
Články:
Lidé by si mohli připlatit za kvalitní chleba, narážejí však na snahu řetězců.
Papinův tlakový hrnec je bezpečný a jen málokterá domácnost ho dnes nepoužívá.
Fyzikové vyrobili hodiny ze dvou atomů. Kvantová mechanika smazala rozdíl mezi hmotou a vlněním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama