Malý dravec Ford Fiesta ST

11. května 2013 v 8:15 |  Automobily
Ford má v konstrukci sportovních modelů značených ST tradici.

Tentokrát došlo na malou čtyřmetrovou fiestu, která dostala čtyřválcový přeplňovaný motor 1.6 EcoBoost s výkonem 182 koní, což na tak lehké auto není málo.
Jízdními vlastnostmi Ford Fiesta ST sportovně založeného řidiče nadchne. Výborně přizpůsobený podvozek snese i prudké manévry s jistotou, lze si dovolit opravdu hodně bez toho, aby si nevěděl rady, v dlouhých zatáčkách pak řidiči pomáhá systém, který přibržďuje vnitřní kolo, reakce na řízení jsou rychlé a přesné, manuální převodovka pracuje na jedničku, dalším plusem jsou výrazně tvarovaná sedadla, která nedovolí tělu poletovat ani při sebevětším otočení volantem.
Ford Fiesta ST je na českém trhu prodáván za zaváděcí cenu 459 150 korun ve třídveřovém provedení, z nuly na 100 km/h akceleruje za 6,9 s a kombinovanou spotřebu uvádí výrobce 5,9 l/100 km.
Ford model T, hovorově nazývaný Tin Lizzie (Plechová Líza) je jedním z nejznáměších auto veteránů, který byl vyráběn společností Ford Motor Company od roku 1908 do roku 1927.
Další články:
U zimních pneumatik je nutné hlídat dezén i nahuštění. Všichni, kdo vyrážejí na hory, by měli zkontrolovat, zda má jejich automobil odpovídající vybavení.
Kino Svět okouzlil japonský čaj i film, nabídlo kromě filmové přehlídky také ochutnávku japonských čajů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama