Inspekce odhalila další doslazovaný med

18. května 2013 v 9:09 |  Jídlo a potraviny
Státní potravinářská a zemědělská inspekce si posvítila na obchody nabízející včelí med a odhalila při své kontrole další doslazovaný med.

Ve výrobku byl zjištěn nepovolený přídavek sladidel. Med tak nevyhověl specifikaci čistého medu.
Stejně jako v minulosti se potvrdilo, že ne každý med je tak kvalitní, jak je uváděno na obale. Rozborem neprošel koncem dubna med, který byl podle výsledků doslazován sladidly. Do medu nesmí být přidány, s výjimkou jiného druhu medu, žádné jiné látky včetně přídatných látek. Takový med nabízel před nedávnem jeden z libereckých obchodů.
Běžný zákazník jen těžce zjistí, jestli je med doslazovaný. Takový med vydrží mnohem déle tekutý a jen tak nezcukernatí. Navíc doslazovaný med může pro běžného spotřebitele vypadat na oko přijatelněji, než ten který nabízí přímo včelaři.
Český med patří mezi nejkvalitnější v Evropě. Pravidla vydaná v roce 1999 Českým svazem včelařů pro regionální známku "Český med" jsou přísnější, než evropská směrnice i česká vyhláška ministerstva zemědělství. Získat takovou známku proto není jednoduché.
Další články:
Med je lidem znám již dlouhou řadu let.
Nejoblíbenějším produktem se značkou fair trade je v Česku dlouhodobě káva. Za fairtradové výrobky Češi loni utratili 113 milionů korun.
Pokud chcete být krásnější, zkuste med, vyhladí vrásky a zpevní pleť.
Turecká káva je součástí chvílí pohody.
Uvařte si pampeliškový med, který je chutově vynikající.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama