Daňová amnestie má vrátit peníze do Ruska

4. května 2013 v 12:24 |  Zahraničí
Daňová amnestie má vrátit peníze do Ruska. Ekonomická stagnace a pokračující odtok kapitálu ze země nutí ruskou vládu k nestandardním řešením.

Šéf státní Sberbanky German Gref navrhuje vyhlásit daňovou amnestii pro Rusy, kteří mají svůj kapitál v zahraničí, především v různých off-shorech. Vláda není proti, ale stejně jako kritici si není jistá, jestli amnestie bude úspěšná.
Gref daňovou amnestii navrhl koncem dubna na konferenci "Russia 2013". Vicepremiér Igor Šuvalov, který se konference také účastnil, prohlásil, že vláda je ochotna se bavit o detailech amnestie. Připomněl, že první ruská amnestie v roce 2007 nebyla příliš úspěšná, především kvůli relativně malému množství lidí, kteří amnestie využili. Nicméně daňovou amnestii a z ní vyplývající legalizaci vyvedených kapitálů označil Šuvalov za normální ekonomický nástroj, který úspěšně použila řada států.
Další články:
Recepty ekonomů pro Rusko - jaké jsou rognózy týkající se budoucnosti světové ekonomiky a také recepty rozvoje Ruska a perspektivy získání nových investic.
Amnestie naruby - na násilné a majetkové trestné činy se vztahuje, politických soudních procesů se netýká 2013 - udělení amnestie je právem prezidenta, přesto by při ní neuškodilo zohlednit etiku.
Fyzikové vyrobili hodiny ze dvou atomů. Kvantová mechanika smazala rozdíl mezi hmotou a vlněním.
U zimních pneumatik je nutné hlídat dezén i nahuštění. Všichni, kdo vyrážejí na hory, by měli zkontrolovat, zda má jejich automobil odpovídající vybavení.
Papinův tlakový hrnec je bezpečný. Zatímco jeho princip zůstal celá léta stejný, je oproti svým dávným předchůdcům bezpečnější
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama