Chcete hradit lázně od pojišťovny, připravte si pevné nervy

17. května 2013 v 16:28 |  Zdraví
Chcete hradit lázně od pojišťovny, připravte si pevné nervy. Připravte si pevné nervy, hodně času na obíhání lékařů a zdravotní pojišťovny a také peníze.

Pokud odborný lékař doporučí lázně, musí vám vyplnit doporučení. To přinesete svému praktickému lékaři. Ten s vámi sestaví léčebný plán a pošle žádost do pojišťovny.
Pokud žádáte o komplexní (tedy plně proplácenou) léčbu, váš zdravotní stav si ještě projde revizní lékař z pojišťovny. Následně pošle žádost do lázní, které vám vybral praktik, a ty vám určí termín.
Pobyt v lázních se počítá jako pracovní neschopnost. Může se vám ale stát, že místo plně hrazeného pobytu vám pojišťovna proplatí pouze procedury a zbytek, tedy ubytování a stravu, si budete muset hradit sami.
Zbývá si položit otázku, zdy by namísto tohoto přebujelého a nákladného aparátu, nevyšlo levněji pacientovi prostě lázně bez živení zbytečných úředníků proplatit :-)
Další články:
Maďarské termální lázně se těší stále větší oblibě, výhodný kurz forintu, dlouhodobá tradice lázeňství a dobré služby lákají do maďarských termálních lázní především Němce, Rakušany i Čechy.
Mariánské Lázně vstoupí do nové sezóny velkolepě za zvuků hudby a po nových cyklostezkách.
Thorovo kladivo je válečné kladivo severského boha Thóra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama