Maďarské termální lázně se těší stále větší oblibě

26. ledna 2013 v 18:03 |  Cestování
Tisícovka termálních pramenů láká do Maďarska stále větší počet turistů, kteří míří do zdejších termálních lázní.

Výhodný kurz forintu, dlouhodobá tradice lázeňství a dobré služby lákají do maďarských termálních lázní především Němce, Rakušany i Čechy.
Mezi oblíbené lázně patří ty ve městě Hévíz nedaleko Balatonu. Léčí se zde především nemoci pohybového ústrojí. Mezi lázeňskými hosty zde převažují návštěvníci z německy mluvících zemí. V posledním období však Hévíz objevili také Rusové a Ukrajinci. Místní podnikatelé si rusky mluvící klientelu pochvalují.
Zájemci o lázně si mohou vybírat z téměř stovky maďarských lázeňských měst a městeček. Blahodárné účinky termálních pramenů na území dnešního Maďarska objevili již ve starověku římské legie. Nedaleko dnešní Budapešti vybudovali Římané lázeňské město Aquincum. Teplé prameny využívali především k léčení a rehabilitaci vojáků znavených bojem.
Římané využívali výhřevnost termálních pramenů také k vytápění svých příbytků. Archeologové zde objevili pozůstatky domů s dvojí podlahou, v nichž protékala teplá voda, a starověké podlahové vytápění bylo na světě.
Turecké lázně hammam jsou ostrovy ryzího soukromí a zároveň i veřejnými fóry, v nichž probíhá společenský život.
Další články:
Plán říká pyramidy zalijeme voskem, který by paradoxně mohl pyramidám i pomoci.
Vědci našli malé Stonehenge dva kilometry od velkého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama