Při práci s motorovou pilou nezapomínejte na bezpečnost

2. ledna 2012 v 15:59 |  Technika
Sezóna přípravy palivového dřeva na topné období se rozběhla naplno. Ať jste již vlastníkem motorové pily nebo ji máte zapůjčenou, neněli byste zapomínat na svou bezpečnost.

S každou zahradní technikou je třeba zacházet takovým způsobem, abyste si neublížili. Například motorová pila a práce s ní má jasně daná bezpečnostní pravidla. Když stroj startujete, musí být položený na zemi, přišlápnutý nohou za zadní rukojeť a přední rukojeť je třeba jednou rukou přidržovat. Tímto způsobem řetězová pila bez problémů nastartuje, aniž by skákala po zemi. Jestliže potřebujete pilu přenést z místa na místo, i tehdy musíte dbát na svou bezpečnost.
Motorová pila se přenáší vždy jen se zastaveným motorem a lištou směřující dozadu. Nikdy nenoste motorovou pilu lištou napřed, abyste neohrožovali své okolí. Při samotném řezání pamatujte na držení pily vždy oběma rukama. Nikdy ji také nedávejte výš, než jsou vaše ramena. Motorová pila není nejlehčí a mohlo by se stát, že se řezání vymkne vaší kontrole. Řetězové pily se však při práce nebojte, jen buďte více opatrní a ve střehu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama