Alzheimerovu chorobu by mohla přibrzdit zdravá strava

5. ledna 2012 v 8:48 |  Zdraví
Zdravá strava by podle studie amerických vědců vědců mohla u nemocného přibrzdit rozvoj Alzheimerovy choroby. Jídlo bohaté na vitamíny a ryby totiž podle nich chrání mozek před stárnutím, naopak nekvalitní jídlo má opačný efekt. O výsledku nové studie amerických vědců přinesl informace server BBC.

U starších lidí s vyššími hodnotami vitamínů a omega-3 mastných kyselin v krvi pozorovali neurologové méně případů zhoršení mozkových funkcí a celkově lepší mentální výkony. Trans tuky, které se nacházejí v pokrmech z rychlého občerstvení, spojili vědci s horšími výsledky neurologických testů, které jsou typické pro Alzheimerovu chorobu.
Vědci se při zkoumání Alzheimerovy choroby zaměřili spíše na krevní rozbory než na složení jídelníčku jednotlivých lidí. Prověřili krevní vzorky 104 zdravých lidí ve věku asi 87 let, u nichž bylo zaznamenáno jen minimální nebezpečí Alzheimerovy choroby. Ti z nich, kteří měli v krvi více vitaminu B, C, D a E lépe prospívali v testech paměti a myšlení. Lidé s vyšší hladinou omega-3 mastných kyselin byli podobně úspěšní. Nejhůře dopadli lidé s vysokými hodnotami trans tuků v krvi, které pocházejí z pokrmů z rychlého občerstvení, koláčů, sušenek a smažených jídel.
Alzheimerova choroba patří mezi nejčastější důvody demence. Mezi symptomy tohoto onemocnění patří ztráta paměti, změny nálady, problémy s komunikací a myšlením. Žádný z těchto faktorů však nebyl určen jako jediný způsobující onemocnění. Jedná se o jejich kombinaci ve spojení s věkem, genetickými předpoklady, životním prostředím, životním stylem a celkovým zdravím.
Informace na téma zdravé jídlo které může působit jako přirozená prevence zdraví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama