Kvalitní čaj působí jako lék i zdroj potěšení

28. prosince 2011 v 10:28 |  Zdraví
Čaj je lékem, který stimuluje dobrou náladu a má blahodárné účinky na lidské zdraví. Kvalitní čaj je ale i nápojem, jehož pití bychom si měli dostatečně vychutnat, a přitom nemusí být v porovnání s jinými nápoji drahý.

Je prokazatelné, že pití čaje prospívá zdraví. Několik šálků denně stimuluje dobrou náladu a má blahodárné účinky na lidský organismus. Kvalitní čaj ale není jen lékem, ale také nápojem, jehož pití by pro nás mělo být zdrojem potěšení z jeho chuti.
Kvalitní čaj může být i v sáčcích, problém je spíš v jejich obsahu. Čaj obecně trpí politikou akčních slev obchodních řetězců. Když uvidíte velkou slevu, koupíte si klidně nekvalitní čaj. Přitom cenový rozdíl mezi kvalitním čajem a tím podřadným může být jen nepatrný.
Jeden čajový sáček je ideální zalít 250 mililitry vody. Zelený čaj by se měl louhovat pouze dvě minuty, černý čaj tři až pět minut. Obsahují přitom stejné množství antioxidantů, rozdíl je jen v jejich druhu. K zalití čaje by měla nejlépe posloužit voda natočená z vodovodního kohoutku, přivedená k varu a poté ponechaná několik minut chladnout na 90-80 °C. Při nižší teplotě se z čajových lístků uvolňuje méně hořkých látek. Zejména zelený čaj je vhodné zalévat vodou o teplotě kolem 80 °C.
Kvalitní zelený čaj působí potěšení a prospívá zdraví.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama