Onkologie Plzeň nová a modernejší

14. července 2010 v 15:24 |  Společnost
Onkologie Plzeň se modernizuje, avšak chybějí parkovací místa

V novém pavilonu onkologie v plzeňské fakultní nemocnici Lochotín, kam se bude oddělení onkologie stěhovat, byly v minulých dnech instalovány nejmodernější přistroje. Žádala si to situace, protože Plzeňský kraj je dlouhodobě na špičce v počtu nádorových onemocnění v celosvětovém měřítku. Mezi příčiny tohoto stavu patří vliv radonu, kvalita vody v regionu a také životní styl.
Na nové přístroje pro plzeňskou onkologii přispěla také Evropská unie a stát. V novém pavilonu využijí například tři nejnovější typy lineárních urychlovačů či nejmodernější magnetickou rezonanci za stovky milionů korun.
Včasná diagnostika rakovinných onemocnění je základním předpokladem pro úspěšnou léčbu. Devět nových přístrojů zlepší a zpřesní především diagnostiku nádorových onemocnění a včasné zahájení léčby pacientů. Právě proto nemocnice získala i nejmodernější rentgenový simulátor za zhruba 20 milionů korun, který slouží plánování radioterapie. Lékaři budou využívat i hybridní systém SPECT/CT, který spojuje zobrazení metabolické aktivity jednotlivých tkání a anatomické zobrazení pomocí tomografie.
Přestože vznikl nový pavilon, parkovací místa v areálu zatím nepřibyla, přestože je nemocnice již dnes zoufale potřebuje. Nezbytně potřebný parkovací dům by měl podle slov vedení nemocnice a města vyrůst v nejbližších dvou letech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama