Subaru Forester Boxer Diesel

16. srpna 2009 v 12:19 |  Automobily
Do města i nelehkých přírodních terénů. Subaru Forester Boxer Diesel nadchne svou živostí.
Subaru Forester Boxer Diesel je pohodlný automobil. Velká výška vozu zaručuje dobrou průjezdnost nerovným terénem.

I když silné bouřky střídají lijáky a silnice se mění v rozvodněné potoky, Subaru Forester si v drsných podmínkách počíná více než suverénně. Bezpečně rozráží proudy vody, dobře drží stopu i při průjezdu hlubšími loužemi. S přehledem si poradí se silně podmáčenou loukou i s nerovnou a zarostlou lesní cestou. Čtyřkolka bez problému zdolává i ostřejší stoupání a sjezdy.
Velkým pomocníkem je systém Hill Start Assist, který pomáhá při rozjezdu vozu stojícího v kopci. Obtížné situace pomáhá zvládnout výkonný dieselový dvoulitr a stálý pohon všech kol Subaru Symmetrical AWD. Auto má i vynikající podvozek s nadstandardní výškou 215 mm.
Půldruhé tuny těžký vůz byl úspěšný i ve městě. Jediné komplikace nastaly při parkování a složitém otáčení na užší silnici. Překvapuje však svojí dynamikou. Při sešlápnutí plynového pedálu pružně akceleruje a po rozjezdu z křižovatek řízených semafory za sebou nechává i podstatně lehčí osobní auta.
Motor si velmi dobře rozumí s šestistupňovou převodovkou, která umožňuje i na dálnici jet na velmi nízké otáčky v hodnotách kolem dvou tisíc za minutu. Přestože je vůz Subaru Forester poměrně těžký, kombinovaná spotřeba nedosahuje ani sedmi litrů na sto kilometrů.
Při řazení řidič ocení nejen přesnou řidicí páku, ale také podélně nastavitelnou opěrku pro pravou ruku. Pohodlné sedadlo doplňuje mohutný výškově i podélně nastavitelný volant. Díky velkému zadnímu oknu a na výšku tvarovaným obdélníkovým zpětným zrcátkům má řidič dobrý výhled jak na obrysy karoserie vozu, tak i na dění na silnici.
Pětimístný vůz Subaru Forester optimálně kombinuje většinu vlastností špičkového SUV a kvalitního osobního vozu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama