Jak vybrat zralý a chutný meloun

15. srpna 2009 v 14:51 |  Jídlo a potraviny
Meloun je pastvou pro oči i jazyk. Jeho pestře zbarvená a vonící dužnina potěší všechny smysly a v horkém letním dni příjemně osvěží.

Meloun je velmi sympatické ovoce. příroda ho stvořila prakticky, je totiž potravinou i nápojem v jediném balení.

Tři tisíce druhů melounu

Řekne-li se meloun, většina Čechů si pravděpodobně představí veliký plod se zelenou slupkou, červenou dužninou a černými semínky.
Melounů však existuje ohromné množství. Jenom v Evropě jich zahradníci pěstují tři tisíce druhů. Liší se velikostí, barvou a typem slupky, barvou dužniny a v neposlední řadě i chutí a vůní.
V zásadě existují dvě základní skupiny, melouny vodní a melouny cukrové. Vodní melouny mají vyšší obsah vody než cukrové melouny a jejich váha se pohybuje mezi třemi až pětatřiceti kilogramy. Patří k nim meloun s červenou dužninou, ale také meloun se žlutou dužninou a černými nebo bílými semínky a zimní meloun s bílou dužninou a červenými semínky.
Poznávacím znakem vodních melounů je silná slupka tmavězelené barvy se světlejšími podélnými pruhy.
Cukrové melouny obsahují o něco menší množství vody, tedy necelých devadesát procent, dorůstají menší velikosti a dužninu mívají zbarvenou do žlutých odstínů.
K nejznámějším cukrovým melounům v Evropě patří kantalup se síťovanou žlutozelenou slupkou a pronikavě voňavou dužninou delikátně sladké chuti.
Melouny lákají, aby je člověk okamžitě snědl ihned poté, co je rozkrojí. Kdo je ale trpělivý, může si s nimi ve studené i teplé kuchyni vyhrát. Existuje spousta receptů, jak toto kulaté ovoce upravit.
Z vodního melounu s červenou dužninou lze připravit osvěžující nápoj, a to jednoduchým rozmixováním dužniny s perlivou minerálkou a citronouvou šťávou. Melounový koktejl může kuchař připravit i v odšťavňovači, do krerého dá dužninu, několik čerstvých jahod, malin a červeného rybízu. Vodní meloun je vítanou součástí salátů z čerstvého ovoce a ovocných špízů.

Jak vybrat čerstvý meloun

Nejlepší je koupit celý meloun, protože po nakrojení slupky se z plodu vytrácí svěžest. Existuje několik triků, jak poznat, jestli je pod slupkou ovoce chutné a šťavnaté.
U vodního melounu si musí kupující prohlédnout světlejší plochu na jeho povrchu. To je místo, kterým meloun během růstu ležel na zemi.
Pokud je toto místo žluté až krémové, pak je vše v pořádku. Je-li bílé, sklidili pěstitelé meloun nezralý a nebude dobrý.
Zralost pozná také každý, kdo na něj mírně zatlačí v místě u stopky. Tam by měla být slupka měkčí. Plod by také měl být těžší, než se na první pohled zdá, a při poklepání vydávat tlumený, vibrující zvuk.
Zralý cukrový meloun příjemně voní. Když je ale vůně příliš silná, je přezrálý.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | 31. července 2010 v 11:24

jestli je pod slupkou ovoce chutné a šťavnaté.

To si řekl/a
meloun je ZELENINA!!

2 Baldur Baldur | 30. července 2011 v 20:20

Díky za super článek. Korektura s zeleninou by byla dobrá, aby nikdo neryl.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama