Vegetariánská strava a zdraví

26. července 2009 v 11:30 |  Jídlo a potraviny
Vegetariánská strava je zdravá. Je však třeba vegetariánská jídla zkombinovat tak, aby nehrozil nedostatek nekteré z důležitých látek.

Spor mezi všežravci a vegetariány se táhne již dlouhou dobu. Každá ze stran má své zastánce i mezi lékaři a vědci.
Na diabetologické klinice v pražském IKEMu zjistili, že pacienti, kteří nejedí maso, příznivěji reagují na léčbu cukrovky druhého typu. "Výsledky ještě nejsou kompletní, ale už teď víme, že jsou tu značné rozdíly ve prospěch vegetariánské skupiny," říká lékařka Hana Kahelová. Ona sama je sedmnáct let vegetariánkou.
"Nikdy jsem s tím problémy neměla, naopak jsem pocítila vzestup fyzické kondice. Podobnou zkušenost má i jeden z účastníků výzkumu, maratonský běžec, který od té doby, co nejí maso, běhá osobní rekordy," argumentuje diabetoložka.
Z výzkumů ve Veklé Británii vyplynulo, že doba, kterou stráví v nemocnici vegetariáni, je kratší než u běžné populace. Náklady na zdravotní péči jsou u vegetariánů nižší. Jsou méně ohroženi některými typy rakoviny, například žaludku.
Lékařka Kahelová si vegetariánskou stravu vždy pochvalovala, i když v minulosti nebylo tolik možností jako dnes.
"Nabídka vegetariánských produktů nebyla před lety dobrá, ale to mě netrápilo. Jsem zastánce jednoduchosti. Mrkev, čočka nebo hrách byly k dostání vždy," pokračuje. Nemyslí si, že vegetariánské stravování bez masa je těžké, jde jen o to přemýšlet a učit se nové recepty.
Jenomže sestavit si jídelníček, v němž nechybí nic tělu nezbytného je pro vegetariána těžší než pro jedlíka masa a měl by se při přechodu na vegetariánskou stravu seznámit s vhodnou kombinací potravin, obsahujících dostatek výživných látek a vitaminů.
Vegetarián, který ze své stravy pouze vypustí maso, a o další se nestará, ohrožuje své zdraví víc než člověk, který jí maso v rozumné míře a svůj jídelníček doplňuje zeleninou.
Zdroj: MF plus
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama